Rok 2021 za nami czas na podsumowanie !!!

Nadszedł czas podsumowań …

 

Za nami rok 2021, rok pełen wyzwań, nowych projektów na,  które zdecydowaliśmy się rozpocząć w Naszej Szkole Jazdy. Efekty są czasem imponujące jednakże dla nas jako Teamu są one wyraźnym motywatorem do dalszych zmian oraz pracy. Cel jest jeden – prawidłowo i bezpiecznie wyszkolony kierowca, który wyjedzie na drogi a egzamin zda przy okazji 😉

 

Czas na raport …

 

  • Styczeń, decyzja o kontynuacji szkoleń teoretycznych w formie webinarów; dzięki temu nie tracicie czas na dojazdy, ponadto mogąc uczestniczyć na żywo w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez doświadczonych wykładowców. Jesteśmy jedyną szkoła jazdy w Olkuszu, która realizuje w takiej formie pełny cykl zajęć teoretycznych. To obecnie najnowocześniejsza forma prowadzenia zajęć Blended Learningu, on-line nie mająca nic wspólnego z elearningiem,

 

  • w lutym do naszej floty pojazdów został zakupiony Ford Focus St-line z hybrydowym silnikiem 1.0 EcoBoost Mild Hybrid. Jesteśmy obecnie jedyną szkołą jazdy w Olkuszu, która w ramach szkolenia kandydatów na kierowców posiada w swojej flocie samochód segmentu klasy C, wyposażonym w szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa. Samochód ten jest również z powodzeniem wykorzystywany na egzaminie państwowym.

 

  • w kwietniu, cały nasz zespół pracowników przeszedł coroczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził Mateusz, zawodowy ratownik, pasjonata, który również prowadzi zajęcia z ratownictwa medycznego dla naszych kursantów. To cykliczne coroczne szkolenie realizowane w naszej szkole, cel jest jeden – stale podnosić kompetencje pracowników.

 

  • w kwietniu rozpoczynamy sezon szkoleń motocyklowych. To był niewiarygodny sezon, zdawalność egzaminów praktycznych w pierwszym podejściu wyniosła ponad 90 procent. To efekt wprowadzonego specjalnie opracowanego przez naszego trenera Rafała a zarazem lidera naszego zespołu programu szkolenia w oparciu o lata zdobytych doświadczeń. O tym fakcie rozpiszemy się w odrębnym poście.

 

  • w czerwcu do naszej floty pojazdów została  zakupiona Toyota Yaris w najwyższej wersji wyposażenia Premiere Edition, którą z powodzeniem nasi adepci podstawiają na egzamin państwowy w ramach kursu „Tym jeździsz, tym zdajesz”. Samochód posiada szereg najnowocześniejszych systemów dzięki,  którym naszym adeptom nie są obce nowoczesne systemy, ich znajomość obsługi i działania.

 

Dzięki temu mamy obecnie bardzo mocno zróżnicowaną flotę pojazdów segmentu klasy A, B i C. Dzięki temu nasi adepci mogą poznać podczas szkolenia różnej klasy pojazdy, mnogość rozwiązań technologicznych stosowanych przez różnych producentów pojazdów. To także jest nasz atut związany z specjalnie opracowanym programem szkolenia praktycznego.

 

  • we wrześniu, cały nasz Team uczestniczył w jednych z najlepszych w Polsce, warsztatów dla instruktorów nauki jazdy, organizowanych w Toruniu. Były to bardzo intensywne trzy dni, integracja, doskonalenie warsztatu pracy, oraz możliwość wymiany doświadczeń wśród najlepszych w Polsce trenerów techniki jazdy, metodyków nauczania i nie tylko. To bardzo ważne aby podnosić poprzeczkę i stale doskonalić swój warsztat pracy. To właśnie w taki sposób wyznaczamy najwyższe standardy.

 

  • w listopadzie po raz pierwszy zostały zorganizowane warsztaty teoretyczne, w formie prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego poprowadzone przez Komendanta Komisariatu Policji w Kluczach Pana Jurka Wilka. To były pierwsze tego rodzaju zajęcia, które już na stałe zagoszczą w naszym programie szkolenia w ramach zajęć teoretycznych.

 

Ponadto,  jako jedyna szkoła jazdy w Olkuszu organizujemy również warsztaty z budowy i eksploatacji pojazdu zapraszając naszych podopiecznych  na Stację Kontroli Pojazdów. Nasi kursanci, są uczeni jak widać nieszablonowo oraz co ważne program szkolenia znacząco wykracza poza standardowe zagadnienia.

 

W 2021 roku do naszej szkoły jazdy zostaje zakupiony defibrylator treningowy AED, dzięki któremu zajęcia z pierwszej pomocy, są jeszcze bardziej wartościowe pod kątem merytorycznym. Przede wszystkim podchodzimy do nich rzetelnie spotykając się w mniejszych grupach. Prowadzone są przez współpracującego z nami od lat zawodowego ratownika medycznego, pasjonatę, Mateusza.

 

Przed nami kolejny rok pełen pomysłów, nowych wyzwań a uwierzcie nam będzie się działo. Przede wszystkim będzie to rok pełny szkoleń z dziedziny metodyki szkoleniowej oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. To także rok w którym będziemy wraz z zespołem testować nowoczesne technologie w różnych pojazdach bowiem w planach mamy kolejne inwestycje w flotę pojazdów.

 

Jak widzicie stawiamy na ciągły rozwój i nowoczesne metody szkolenia. Aby to osiągnąć musimy stale sami szkolić się, inwestować w rozwój kompetencji zawodowych. Dlatego decydując o wyborze szkoły jazdy nie kieruj się jedynie niską ceną, faktem iż szkolenie teoretyczne odbędziesz na papierze bo tak będzie szybciej itd. Pamiętaj liczy się instruktor , infrastruktura oraz dbałość o najwyższe standardy a to także są koszty, które decydują o cenie za kurs prawa jazdy.

 

Wybieraj mądrze !!!

 

Jednakże korzystając z okazji chcieliśmy Wam podziękować za obecność, za to że to właśnie dzięki Wam możemy stale się rozwijać, dążyć do doskonałości. Chcemy Wam również życzyć samych sukcesów, bezpiecznych setek tysięcy kilometrów spędzonych na drogach oraz realizacji wyznaczonych celów w tym a może i przede wszystkim pozytywnych wyników na egzaminach na prawo jazdy.