Nowoczesne metody kształcenia teoretycznego !!!

Czy wiecie,  że w naszej szkole jazdy zajęcia teoretyczne prowadzone są, w  formie Webinarów.  Jesteśmy jedyną szkołą na rynku olkuskim, która wykorzystuje nowoczesne metody szkolenia teoretycznego. To obecnie najnowocześniejsze narzędzie do prowadzenia zajęć teoretycznych on-line. Blended learning bo o nim mowa, to połączenie zajęć teoretycznych prowadzonych na żywo przez wykładowcę z wykorzystaniem technik komputerowych w formie webinarów. Nasza szkoła korzysta z specjalnej nowoczesnej platformy Clickmeeting, która posiada szereg narzędzi dając szerokie spektrum możliwości zastosowania różnych technik prowadzenia zajęć. Ponadto nasi kursanci mają dostęp do firmowej aplikacji z poziomu której mogą utrwalać wiedzę teoretyczną korzystając z e-wykładów w dowolnym czasie a także wybierając tematykę która ich interesuje.

Dzięki takiej formie zajęć zyskujesz wiele,  ale przede wszystkim :

  • nie tracisz czasu na dojazdy do sali wykładowej, wystarczy łącze internetowe, dowolne urządzenia i zaproszenie z naszej szkoły,
  • możesz aktywnie uczestniczyć w zajęciach zadawać pytania, czatować i i nie tylko,
  • zajęcia prowadzone są na żywo a zagadnienia omawiane są przez wykładowców z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem dzięki czemu nie będziesz się nudził,
  • jeżeli tylko będziesz miał ochotę,  możesz dla utrwalenia wiadomości , odtworzyć wykład, ponieważ każdy z nich jest nagrywany.

 

A jak się to zaczęło …

 

To był rok 2020, początek trudnych pandemicznych czasów, wtedy właśnie zapadła decyzja aby zajęcia teoretyczne prowadzić  w formie webinarów. Komfort, bezpieczeństwo ale przede wszystkim nowoczesne narzędzie dające ogromne możliwości. Co bardzo ważne to nie jest e-learning, gdzie uczeń jedynie przerzuca slajdy, nie mając kontaktu na żywo z wykładowcą.  Webinary to obecnie szeroko wykorzystywane narzędzie w edukacji. Wiele nowoczesnych firm właśnie w taki sposób szkoli, spotyka się w gronie pracowników, podmiotów, osób z nimi współpracujących. Dlatego chcąc aspirować do tych najlepszych szkół nauki jazdy, stawiamy na ciągły rozwój naszej szkoły, metod kształcenia a także narzędzi do tego wykorzystywanych.

 

 

Pamiętajcie zajęcia teoretyczne w szkole jazdy to bardzo ważna część kursu, którą każdy OSK ma obowiązek prowadzić rzetelnie i uczciwie. To także bardzo ważne z punktu widzenia nauczenia się i zrozumienia przepisów ruchu drogowego a także zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dlatego profesjonalne szkoły jazdy ogromną wagę przywiązują do ich formy, metod stosowanych, metodyki kształcenia, ale także osoby która je prowadzi.  Wykładowcy, którzy powinni  posiadać ogromną wiedzę, ale także umiejętności jej przekazywania.

 

 

 

Pamiętajcie,  aby przed wyborem szkoły jazdy ocenić czy zajęcia teoretyczne są realizowane oraz w jakiej formie.  Wybieraj mądrze !!!