Warsztaty i szkolenie trenerów. Nieustannie doskonalimy warsztat pracy !!!

22 stycznia w naszej Szkole jazdy odbyło się kolejne SZKOLENIE, tym razem z zakresu skrzyżowań na których jest wyspa centralna oraz przejść dla pieszych 📖📖 Poprowadził je dla nas Egzaminator z Krakowskiego MORD Pan Tomasz Barnaś.
Dzięki wizycie oraz burzy mózgów jaka zagościła przy okazji wykładu, będziemy mogli jeszcze lepiej przygotować naszych podopiecznych kandydatów na kierowców do samodzielnej jazdy na egzaminie, ale przede wszystkim bezpiecznej jazdy już po nim.
Na wykładach oraz podczas szkolenia praktycznego dowiecie się od nas jak w sposób prawidłowy poruszać się po skrzyżowaniach z wyspą centralną oraz jak informować innych o swoich planach, bo nie zawsze jest tak samo.

Przez zapoznanie ze specyfiką SoRO będziemy kształtować w Was umiejętne charakteryzowanie infrastruktury drogi co w znaczący sposób przełoży się na bezpieczeństwo oraz Wasze świadome kierowanie.

Od 1 czerwca 2021 roku uległy zmianie przepisy dotyczące przejść dla pieszych.
Zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący pojazdem musi zachować szczególną ostrożność, a więc m.in. każdorazowo zredukować prędkość, tak aby móc swobodnie się zatrzymać, nie narażając na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.
Trzeba bacznie obserwować nie tylko samo przejście dla pieszych, lecz także jego okolicę, aby umożliwić bezpieczne skorzystanie z przejścia tym, którzy właśnie na nie wchodzą.

Powyższego rozwijając temat przy każdej okazji na lekcjach praktycznych, w zastosowaniu dowiecie się od nas osobiście.

Stawiamy na jakość i profesjonalizm ‼️ Kształtujemy świadomość, budujemy bezpieczne nawyki‼️ Przy tym sami się szkolimy, aby być stale na bieżąco

Ośrodek Szkolenia Kierowców „MARZANNA”