Warsztaty dotyczące BRD dla naszych podopiecznych prowadzone wraz z Policją.

Stawiamy na jakość ale przed wszystkim świadomość i bezpieczeństwo naszych podopiecznych. W dniu wczorajszym już druga grupa naszych kursantów w ramach zajęć teoretycznych odbyła warsztaty w formie prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia poprowadził doświadczony Policjant Jerzy Wilk, Komendant Komisariatu Policji w Kluczach. Nasza szkoła wraz z Policją będzie cyklicznie prowadzić tego rodzaju zajęcia aby podnosić i propagować bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Tematyka zajęć dotyczyła :

• odpowiedzialności cywilnej oraz karnej za spowodowanie zdarzenia drogowego,
  • wypadek, kolizja czy katastrofa w ruchu drogowym – różnice,
  • statystyki zdarzeń drogowym, uwzględniając różne czynniki takie jak wiek kierującego, pora dnia czy warunki pogodowe,
  • główne przyczyny zdarzeń drogowych,
  • postępowanie w trakcie kontroli drogowej,
  • postępowanie podczas kolizji czy wypadku drogowego,
  • wpływ alkoholu na funkcję psychomotoryczne kierującego oraz konsekwencję prawne.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tematyki związanej z bezpieczeństwem czynnym oraz biernym w samochodach osobowych z uwzględnieniem ich wpływu na bezpieczeństwo kierującego i pasażerów.

Ponadto nasi kursanci mogli doświadczyć w trakcie ćwiczeń praktycznych z piłeczką jaki wpływ ma alkohol na zdolności poznawcze czy panowanie nad własnym ciałem. Wykorzystaliśmy alkogogle, było naprawdę ciekawie i pouczająco. To kolejny dowód na to że zajęcia teoretyczne w szkole jazdy są bardzo ważnym elementem szkolenia i jak widać mogą być realizowane w nowoczesnej formie prelekcji. Uczestniczy grup wykazywali pełne zaangażowanie co bardzo ważne oraz chętnie czerpali wiedzę od doświadczonego policjanta.

#RazemZdamyTo
#oskmarzanna