Szkolenie z bezpiecznej jazdy – Nasi trenerzy oraz kursanci – wizyta w ODTJ Jastrząb !!!

• Chciałbyś doskonalić swoje umiejętności, zdałeś prawko, zapraszamy do naszej szkółki, pojedziemy do jednego z najnowocześniejszych ODTJ-ów w Polsce, gdzie pod okiem specjalistów będziesz doskonalił swój warsztat jazdy. Teraz to możliwe razem z nami !!!
  • Tak się przedstawia relacja z jednego z wielu szkoleń, gdzie wraz z naszymi podopiecznymi oraz trenerami uczestniczyliśmy w szkoleniu z bezpiecznej jazdy .

W dniu 20 grudnia 2020 roku instruktorzy naszej szkółki wraz z kursantami i przyjaciółmi uczestniczyli w szkoleniu stopnia drugiego z zakresu doskonalenia techniki jazdy w warunkach specjalnych.

Miało ono miejsce w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy AUTODROM JASTRZĄB w ramach programu zimowej edycji Projekt Skandynawia.

Szkolenie z podziałem na cześć teoretyczną i praktyczną obejmowało:
  • w części teoretycznej: zagrożenia w ruchu drogowym, zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań, test myślenia krytycznego, przygotowanie do jazdy, w tym zajęcie prawidłowej pozycji za kierownicą;
  • w części praktycznej: prawidłowe przygotowanie do kierowania pojazdem; sposoby operowania kołem kierowniczym;

– tzw. ,,Slalom jedynkowy,, – operowanie kierownicą przy zastosowaniu techniki skrętu manewrowego;
– tzw. ,,Slalom dwójkowy,, – operowanie kierownicą przy zastosowaniu techniki skrętu awaryjnego;
– hamowanie awaryjne w zakręcie połączone z ominięciem przeszkody podczas zjawiska poślizgu;
– szwedzki ,,test łosia,, – nagłą zmianę toru jazdy oraz powrót na swój pas podczas zjawiska poślizgu;
– poślizg kół osi tylnej z zastosowaniem urządzenia destabilizującego tor jazdy (szarpak);
– hamowanie awaryjne wraz z ominięciem przeszkody na spadku drogi podczas zjawiska poślizgu;
– optymalizację toru jazdy – pokonywanie zakrętów przy zachowaniu prawidłowej techniki jazd.
Każdy z uczestników osobiście otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym. Dla nas wszystkich a przede wszystkim naszych kursantów było to bardzo pouczające doświadczenie. Wiedza i umiejętności nabyte na szkoleniu zostaną z nami, a My instruktorzy, trenerzy z najwyższą przyjemnością będziemy się nią dzielić z Wami na kursie prawa jazdy.

Pamiętajmy, kurs prawa jazdy nie wszystko, to tylko ogromnie ważny wstęp do tego aby stać się defensywnym i bezpiecznym kierowcą.

Postaw na profesjonalizm 👍
Szkoła Nauki Jazdy Marzanna.